обновление

Доброго дня. Можна якийсь приклад до розрахунку об’єму, бо декiлька раз робив розрахунки, але чи правильно :slight_smile:. Дякую

Доброго дня.
Звертаюсь до “Команди розробників Digitals”, щоб не писать на електронку.
Оскільки тема “Новые возможности программы” має статус :frowning: “Эта тема закрыта, вы не можете редактировать и оставлять сообщения в ней.”, :exclamation: залишаю свої побажання у цій Темі.
По принципу то, що :exclamation: “Лінь - рушій прогресу”:
1. Для зручності запису кадастрового номера в “Пошук земельної ділянки за кадастровим номером (Реєстри|Земельна ділянка…)” прохання добавити маску із вже вставленою “Двокрапкою”. Щоб можна було записувать кадастровий номер так же само як на Публічній кадастровій карті map.land.gov.ua/kadastrova-karta без додаткового введення двокрапки “:”. Щоб не робить додаткових відволікаючих рухів тілом (“тєлодвіженій”).
2. Добавити “історію” пошуку земельної ділянки за кадастровим номером (Реєстри|Земельна ділянка…). Можна в окремий log-файл. Щоб можна було вибирати номери, які вже раніше вводились і не набирати кожний раз повністю кадастровий номер…
:bulb: Якщо можливо, то і можливість сортувати “історію” за “датою” пошуку або “алфавітом (номером)”…

:sunglasses: Особисто для мене, це було б “Дуже зручно” для користування Пошуком земельної ділянки за кадастровим номером (Реєстри|Земельна ділянка…), в порівнянні із сайтом “Публічноної кадастрової…”, можливо ще комусь… :blush: :smiley:

Доброго дня,

Додали можливість вводу номеру без двокрапок.

На рахунок історії є сумніви, що список чистих номерів без адрес та власників буде корисним.
Але у лог-файлі зробити можна.

[attachment=0]TINVolume.dmf[/attachment]

Дякую, тепер зручніше вводити, - лише самі цифри…
Під словом “історія” я мав на увазі випадаючий список кадастрових номерів, які я сам раніше вводив, щоб не набирати один і той томер кожного разу повністю.
На зразок випадаючого списку у вікні пошуку програми Total Commander, там є 20 останніх записів…
Ця маленька підказка була б актуальна в роботі протягом тижня чи кількох днів…

Зараз, коли не закривати програму повністю, у вікні залишається останній введений кадастровий номер із вже прописаною двокрапкою…
Програма цей номер, якось пам’ятає, а то нехай буде пам’ятати хочаб 10 останніх записів…

Дякую за приклад, але хотiлося б щось складнiше i з виводом результату обрахунку.
Наприклад, як прорахувати наступний об’єкт (котлаван для фундаменту). Я розбивав на ‘верх’ i ‘низ’ i прораховував об’єм по черзi. Чи це правильно? Дякую.

Доброго времені суток. :bulb:
Питання до всіх, хто хоч щось може підказать.
:exclamation: :question: Де можна знайти інструкцію чи хочаб якийсь примітивний опис, а краще із прикладом, як правильно користуватись функцією Збір/Ввести расстояние (Ctrl+D)…
Знайшов тільки згадку про це у новинах від 07.12.09 Возможность ввода относительного угла при сборе объекта (Ctrl+D).
Колись один раз получилось набрать полігон по відстанях та кутах (схема була із документації за 1993 рік, там були тільки проміри та внутрішні кути, координат немає), а зараз ніяк не виходить щоб заданий кут відкладався в потрібному напрямку… :frowning:
:exclamation: Важливо щоб створений відновлений полігон мав такі ж самі внутрішні кути.

Относительный угол в этом диалоге - угол отклонения от линии предыдущего отрезка, положительные отклонения - вправо, отрицательные влево.
На первом отрезке собираемого объекта галочка “Относительный угол” игнорируется(введеный угол считается дирекционным), т.к. нет предыдущего отрезка.
Связь относительного и внутреннего углов:
Относительный угол = 180° - Внутренний угол
Внутренний угол = 180° - Относительный угол

Дякую.
Спробую на практиці, можливо більше зрозумію, а то теорія щось поки не запам’ятовується…
Знайшов підручник Дмитра Федорова за 2015 рік, “Глава 5. Сбор и правка объектов” на сторінці 81:
Ввести расстояние… Ctrl-D
Позволяет построить отрезок, отсчитываемый от последней зарегистрированной точки, введя его длину и / или угол направления. Команда открывает окно, показанное на Рис.5.3. В поле ввода расстояния можно использовать формулы, например, сложение. Угол отсчитывается от направления на север. Если включена галочка Относительный угол, отсчет ведется от воображаемого продолжения предыдущего отрезка. Галочка игнорируется, если диалог вызван сразу после регистрации первой точки и предыдущий отрезок еще не был собран.
Зафиксировав одно из введенных значений (длину либо угол), можно указать второе значение мышью. При этом, в случае фиксации длины, есть возможность точно “посадить” конец отрезка на существующий контур. Поверните отрезок таким образом, чтобы его конечная точка попала на контур и появился “узелок” захвата. Не путайте с индикацией захвата курсором мыши, узелок должен появиться именно в месте соприкосновения конца отрезка и контура.
Рисунок 5.3. Диалог “Введите расстояние и/или угол” .
:question: Чи це три варіанти вводу, чи спочатку перевірить на практиці, а потім задавать питання:

  • Угол отсчитывается от направления на север
  • …Если включена галочка Относительный угол, отсчет ведется от воображаемого продолжения предыдущего отрезка.
  • …Относительный угол в этом диалоге - угол отклонения от линии предыдущего отрезка

:exclamation: Підтвердіть, будь ласка, чи спростуйте моє спостереження.
Спробував і вияснив для себе:

  • якщо НЕ поставлено “птичку” на “Относительный угол” - то, як писалось вище, “Угол отсчитывается от направления на север”;
  • якщо Поставлено “птичку” на “Относительный угол” - отсчет ведется от воображаемого продолжения предыдущего отрезка.
    А “Относительный угол в этом диалоге - угол отклонения от линии предыдущего отрезка”… я так і не зміг відкласти… і зробив висновок що тут пропущено слова “от воображаемого продолжения”.

ПРОПОЗИЦІЯ для нової функції в прогамі (якщо такого ще немає, - я не знаю ще про таке):
:question: А чи можливо у програмі під час “Сбору” полігону вставляти проміри та кути “Полярним методом”, на зразок теодолітного ходу в геодезії?
:exclamation: :bulb: Особисто для мене така можливість була б ДУЖЕ корисною…

Вставка → Засiчки → Полярний метод
також є окремий модуль “Геодезiя (Geodesy.exe)” в папцi Digitals…

Це два варiанти (приблизно так…)

  • …Угол отсчитывается от направления на север…
  • …Если включена галочка Относительный угол, отсчет ведется от воображаемого продолжения предыдущего отрезка. Относительный угол в этом диалоге - угол отклонения от линии предыдущего отрезка…

В таких випадках користуйтесь пошуком, є багато цiкавої iнформацiї, наприклад:
[url]Построение теодолитного хода]
[url]Подпись в WIN2000]

Вставка → Засiчки → Полярний метод
також є окремий модуль “Геодезiя (Geodesy.exe)” в папцi Digitals…

:bulb: Це НЕ простіший спосіб. Потрібно набать контур по промірах та внутрішніх кутах.
В модулі “Геодезiя (Geodesy.exe)” можливо і можна (теодолітний хід, але у мене не вийшло, мабуть не вмію).
Документація Інституту землеустрою за 1993 рік. Координат та прив’язок немає.
Цю роботу я вже зробив, а кому цікаво, спробуйте як найпростіше зібрать полігон щоб були точно такі ж кути. Файл “0000.jpg” [attachment=0]0000.jpg[/attachment]

Це два варiанти (приблизно так…)

  • …Угол отсчитывается от направления на север…
  • …Если включена галочка Относительный угол, отсчет ведется от воображаемого продолжения предыдущего отрезка. Относительный угол в этом диалоге - угол отклонения от линии предыдущего отрезка…
    :frowning: Покищо цим способом можна набирать, але потрібно додатково вираховувать Відносний кут з того, що у нас є Внутрішній кут в градусах з минутами… (додаткова робота для ускладнення процесу…).

:bulb: Третій варіант виплив із “…Относительный угол в этом диалоге - угол отклонения от линии предыдущего отрезка…” із-за пропущених слів “отсчет ведется от воображаемого продолжения предыдущего отрезка”

В таких випадках користуйтесь пошуком, є багато цiкавої iнформацiї, наприклад:
[url]Построение теодолитного хода]
[url]Подпись в WIN2000]
[/quote]
:bulb: Цю інформацію раніше бачив, пробував, але ні дирекційні ні румби мені не допомогли. У мене лише внутрішні кути та проміри.
Тому я пишу до уваги Розробників, що можливо їм буде цікаво зробити варіант вводу довжин та внутрішніх кутів (Полярним методом) в самому Діджіталс без додаткових заморочок із модулем “Геодезiя (Geodesy.exe)”.

Модуль геодезiя

Дякую, буду пробувать сам зробить у Геодезії.
Я тільки тепер згадую, що колись я полярним методом набирав… Можливо також в геодезії… Давненько було…

Цей модуль для того i писали :wink: Я хотiв попробувати написати для Вас скрипт для цiєї роботи, але подумав, що це зайве, оскiльки в вищевказаному модулi можна внести якiсь змiни, якщо щось помилково ввели, чи навiть ув’язати хiд, що не зробиш в Digitals.

P.S. хоча в Засiчках → Медод перпендикулярiв можна додати вiкно для введення кута i це буде те, що Ви хочете (але тодi це вже не буде “Метод перпендикулярiв” :smiley: )

… все ж таки написав :wink:

https://vinmap.net/forum/viewtopic.php?f=1&t=2539&p=38376#38376

Виявилася ще одна причина залишатися на старій версії програми.

Окрім того, що в новій версії зникла можливість обрізати растри, так ще й зникла можливість вставляти OLE-об’єкти. А функція, яка появилася взамін - Внедренний обєкт вставляє тільки значок, а не вміст файлу.

Як тепер вставити в карту таблицю ексель чи ворд?

На днях пробував:

  • відкрить документ (у мене був Ексель, Ф-6зем)
  • виділить діапазон колонок і рядків, зкопіювать (піде в буфер обміну)
  • в Діджіталс: Правка/ Спеціальна вставка/ Вмонтований об’єкт

Щоб більше колонок і рядків “вставилось”, потрібно перед копіюваннят зменшить до найменшого розмір шрифту у Ексель-таблиці і поздвигать колонки і рядки до мінімуму. А вже в Діджіталс можна буде розтягувать чи зменшувать розмір таблиці потягнувши за любий кут, але не в ширину чи в висоту (посередині).

Незручно те, що потрібно методом підбору розміру колонок та рядків не один раз вставлять табличку в карту, поки получиться потрібний варіант.

Дякую, Ryvol. Це варіант

Будь ласка.
Користуюсь одночасно декількома версіями Ged.exe із однієї папки. Просто переіменовую файл з додаванням дати випуску і він сам собі створює свій Ged.ini
У мене також є одна версія “стара”, яка зберігає зміни в ХМЛ файлах по “старій схемі”… за 02.06.2016 року.
Але оновлення роблю постійно, корисні таки оновлення додаються. Із останнього сам розділ “Реєстри” чого вартий…
Все ж таки: “Лінь - рушій Прогресу”.

Додайте, будь-ласка, в перелік обмежень новий пункт
10 Території та об’єкти природно-заповідного фонду

Додайте в карті Digitals\Templates\XMLNormal.dmf у властивостях параметру ID7000800 “Код обмеження” останню строку:
10 Території та об’єкти природно-заповідного фонду
та збережіть його
Або зкачайте файл нижче