КОАТУУ. Украінський класифікатор земель

Яким чином ви вводите місце розташування зем. ділянки, а також людей що погоджують документацію?

  • Вводимо усе вручну, розкидуємо по параметрам
  • За допомогою списків
  • Робимо шаблони під документацію з великою кіл-тю діялнок, а для одиночних коректуємо кад план/акт перед друком
0 виборці

Де це реалізовано у Digitals??? Варіант створити список під параметр не підходить, там немає можливості використовувати вибірку. Область - > Район - > Рада - > Населений пункт/за межою н.п. → зона - > квартал
Необхідно для друку звітної документації

Класифікатор КОАТУУ відіслано у грудні 2005 розробникам Digitals
Також його можно безкоштовно скачати з Кіровоградською програмою Gis 5.0 безкоштовно (але він мабуть з 2003 року не оновлювався у безкоштовній версії), якщо хтось знає кращі варіанти то напишіть.
Перший варіант.
Пропоную надати можливість певним об’єктам (замкненим полілініям) набирати властивості зон, кварталів, меж сільських рад. Перша частина кад. номеру (в межах нас. пункту чи за межами) йому присвоюється номер згідно КОАТУУ, потім те саме робиться з зоною та кварталом, причом програма має вже автоматично бачити внутрі якої межі ради та кварталу знаходиться зона. Таким чином коли ми будемо створювати ділянку то нам залишиться лише присвоїти останні 4 цифри кадастрового номеру.
Другий варіант
Було б дуже не погано, щоб до КОАТУУ містив у собі прізвища голів адміністрації, сільських голів, начальників: земельних відділів районних ресурсів, екології, архітектури, археології, саніпідемстанції. І він був би спільним для багатьох користувачів Digitals, та усі користувачі могли б довносити туда відомості даби формувати базу начальників. Наскільки я розумію то існуючі користувачі Digitals створюють шаблон для кожної окремої адміністративно – територіальної одиниці згідно КОАТУУ, або створюють присвоюють параметри окремо DS (код КОАТУУ) та місцерозташування Район → Сільська рада → н.п./за межами н.п. Було б набагато зручніше певним чином ввести код КОАТТУ (для масиву ділянок чи однієї) (чи ручками, а краще через меню Область->Район …), а вже звідти ми автоматично у звітну документацію отримували б місцерозташування ділянки.

Классификатор КОАТУУ мы действительно получили и готовы “пристроить” его в Digitals но пока не совсем понятна полная технология.

Существуют ли у вас в Digitals уже готовые ИКК с границами административных образований с прописанными кодами КОАТУУ или вы только собираетесь создавать их с нуля?

Нам что нужно просто создать усложненную разновидность справочника, который вызвав иерархический список КОАТУУ позволит оператору выбрать название, а потом внесет его код в соответствующий параметр?

У нас вже є готові ИКК (в Автокаде - але це ж не проблема ), но навіть якщо б їх не було то можно було б створити просто для цікавої для нас території, які б не відповідали би дійсності (чи не заповнювали повністю територію ради) - створюємо квартали по контурам ділянок які маємо та цьому кварталу присвоюємо код КОАТУУ, зону, квартал. Причому можуть бути квартали зі співпадаючими повністю кодом КОАТУУ, зоною, кварталом

У нас вже є готові ИКК (в Автокаде - але це ж не проблема :slight_smile: ), но навіть якщо б їх не було то можно було б створити просто для цікавої для нас території, які б не відповідали можливо дійсності (чи не заповнювали повністю територію ради). Створюємо квартали по контурам ділянок які маємо у себе та цьому кварталу присвоюємо код КОАТУУ, зону, квартал. Причому можуть бути квартали зі співпадаючими повністю кодом КОАТУУ, зоною, кварталом (тобто масиви ділянок які знаходяться поряд об`єднані в квартали)

Ну, а от нас то таки что требуется?

Каким образом реализовани п.п.1,2 в Digitals
И что ви имеете ввиду под ИКК, карти кадастрових зон есть а Акаде но никаких параметров у них соответствено нет. Только контура полигонов.

Яким чином реалізовані перші два пункти цієї теми у Digitals.
Що ви маєтете на увазі під “ИКК”. У нас є індексна карта розмежування земель згідно КОАТУУ в Акаде (приблизно відповідає дійсності).
Об`єкт містить код КОАТУУ
Я хочу нажати Сервіс|Документи|“Шаблон” отримати у ньому ПІБ людей тих хто погоджує, а також місцеразтошування ділянки Область → Район → Рада-> нас.пункт/чи за межами
І це усе витягується із по коду КОАТУУ

Дигиталс не автокад и позволяет как угодно развивать базу данных присвоенных каждому объекту (В разумных пределах конечно :smiley: )
Так что нужно всего лишь добавить интересующие вас данные в соответствующие объекты, а потом уже дело техники, как их вытаскивать и как отображать.
А чтобы в каждом квартале не дублировать одинаковую информацию, можно ее сконцентрировать в более крупных объектах. Например в зонах или даже в населенных пунктах. Так оно и поменьше занимать места будет, да и удобнее. А инструменты для стягивания информации из родительских объектов уже давно реализованы!

Я хочу ввести термін “довідник” у Діджіталс
Наскільки я з найомий з програмою то такого поки немає
Є Украінський класифікатор земель. Для довідки (своіми словами) УКЗ - це індетифікатор розмежованих кадастрофих зон території України. Таким чином формується початок кадастрового номера та й вцілому кадастровий номер для земельної ділянки (необхідний для формування обменного файлу in4 файла при здачі у ДЗК - це етап електронного погодження документації). Тобто наприклад номер 3220286401 відповідає Київській області(32), Баришівському району(202), с.Поділля(86401); номер 3220286400 відповідає Київській області(32), Баришівському району(202), Подільська сільська рада - за межами н.п.(86400) і так для усієї України.
Таким чином увівши номер (3220286401) ділянки я б хотів
1)отримати місцерозташування земельної ділянки
2)автоматично отримати чиновників які мають повноваження погоджувати дану земельну ділянку на цій територіїї (с.Поділля) - база чиновників формується користувачем

Варіант 1
Отже вхідним параметром є номер КОАТУУ - 3220286401 який містить ділянка, або контур, який у свою чергу містить масив ділянок
Програма по номеру у довіднику знаходить місцезнаходження земельної ділянки та осіб які її погоджують, якщо поля для осіб тих хто погоджує не заповнені, то програма пропонує увести користувачу ці данні і зберігає їх у довіднику.
Вихідні дані:місцерозташування зем. ділянки та особи які погоджують документацію

Варіант 2
Вхідні данні: за допомогою діологового вікна вибірки я обираю Область->Район->раду->н.п. чи за межами н.п. Так би мовити вибірка
Програма по введеним даним формує частину кад номеру ділянки, а по ньомушукає осіб які погоджують документацію по цій кадастровій зоні, якщо поля для осіб тих хто погоджує не заповнені, то програма пропонує увести користувачу ці данні і зберігає їх у довіднику.
Вихідні дані:код КОАТУУ та особи які погоджують документацію

Я не хочу дублювати інформацію, а хочу спростити введення інформації та зменшити об`єм параметрів у об’єкта.
В Діджіталс не вистачає довідників, а одноієрархні списки не підходять.
Класифікаторів кодів КОАТУУ можно використати і для введення місця проживання громадянина.

Я хочу обходитися виключно інструментами Діжіталс для формування звітних документів, поки що я не бачу це за можливе.

Я так понимаю, что графическую составляющюю ты совсем отбросил. И хочешь выехать чисто на выборе из кучи текстовой информации. Если так то можешь самостоятельно написать програмку которая будет сотрудничать с Дигиталсом по средствам TCP.
Но в таком случае не будет никакого контроля за точностью определения номера.
Намного проще сформировать графическую базу. Лучше всего кварталов. К каждому кварталу добавить соответствующую информацию. А дальше дело техники! Открыл участок на кварталах и все. В полях участка установил нужные связи и пользуйся. Полный автомат!

Это не совсем так.

Не могу не согласиться. Практика показывает, что просто базы данных не достаточно, когда мы имеем дело с географическими (картографическими, кадастровыми) данными. Тут лучше всего использовать технологии ГИС - все та же база данных плюс геоданные.

Действительно, усилия на создание локальной ИКК - т.е. только для определенного района (сельского совета) оправдаются очень быстро: во-первых, отпадет необходимость вручную задавать код КОАТУУ для каждого участка (квартала), т.к. он будет присваиватьтся автоматически самой программой по внешнему объекту (кварталу, сельсовету, району и т.д.), во-вторых, такой подход исключает случайные ошибки, ведь и в случае с иерархическим списком они могут возникать.

Я не совсем понимаю почему nikodim так упирается против использования графической информации (т.е. так называемых индексно-кадастровых карт), которые у него кстати как он писал есть в наличии в ACAD-формате. Имея контура (полигоны) кварталов (или импортируя их из других форматов данных) и единожды заполнив всю необходимую информацию в параметры этих объектов (а именно: параметры необходимые для формирования обменного файла, в том числе и ФИО местных районных территориальных и землеустроительных глав, и другие дополнительные параметры, т.к. начальник санэпидемстанции и т.п.), эти параметры всегда могут быть извлечены функцией Parent в любые внутренние контура.

При необходимости могу выставить пример с кратким описанием.

P.S. Есть ли необходимость во внедрении описанной участником nikodim технологии в Диджиталс или это все-таки скорее вопрос обработки сложных связей (так называемый запрос, используемый для обработки баз данных)???

Повністю з тобою погоджуюсь, так я і хочу діяти, але :astonished:

Як ти будеш формувати ИКК?
Я так розумію в тебе є замкнути контур (багато замкунутих контурів), які собою являють кадастрову зону (або ИКК, якщо юагато кварталів).
Слой в якому є контур містить параметри напр.: кадастровий номер; область; район; рада; тип ради (сільська, міська, селищна); населений пункт/ за межами н.п. (назва нас. пункту, якщо за межами то параметр пустий); ПІБ начальника районного відділу зем.ресурсів; ПІБ районого архітектора; ПІБ районного еколога ПІБ саніпідемстанції; ПІБ археолога; ПІБ нач. обласної експертизи; ПІБ сільського голови та можливо ще щось.
І таким чином для кожної кадастрової зони, а не простіше ввести просто код КОАТУУ і отримати усе це з якогось довідника. Він же ж є вже створений, нащо робити те саме вдруге. Звісно там прізвищ начальників немає, але якщо організація в 40-60 працівників виконавців то таку базу ПІБ є сенс вести, було б приємно один раз ввести для певної кадастрової зони начальників (тим паче що вони для багатьох зон повторюються в більшості для району) та потім .

Тут я не розумію вже, я так підозрюю що якимось чином можно імпортувати значення параметрів від зовнішніх обєктів у внутрішні але як. А краще аби не розмножувати інформацію одну й ту сами, а просто якимись звязками витягувати внутрішньому об`єкту параметри зовнішнього. Якщо це можли то як це можливо, ТО ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?

Объясни пожалуйста, что тебе со всем этим надо делать. Тебе надо создавать и вести ИКК, или это просто лень и хочется меньше возится?
В первом случае: Графическую базу кварталов вести надо по-любому!
А во втором: тоже надо графику, но зон будет достаточно. Тем более, класификатор служит для расшифровки КОАТУУ, а не наоборот, и максимум что он может дать это зону (я так думаю). Сам кадастровый в этом случае присваивают определенные службы, а мы просто пользуемся.

А зачем его набирать, ошибаться и нервничать? Открыл участок на карте, и он сам всю информацию берет из зоны (квартала) в которую попал!

Не импортировать, просто брать. С примерами обещался помочь Alexey Gorpynich :laughing:

Если я правильно понял идею, то речь идет о расширении функциональности подключаемых справочников в Digitals.

Сейчас сделано так. Справочник может содержать одну или две колонки. Например Название и Код. После того, как пользователь по названию выберет нужную строчку, значение колонки Код в этой строчке заносится в соответствующий параметр.

А предлагается сделать неограниченное количество колонок и чтобы при выборе определенной строчки значения в соответствующих колонках сами заносились в разные параметры Digitals. Номера параметров можно например указывать в заголовках колонок, например, Код P[15]. И при этом желательно, чтобы список был иерархическим, т.е. не в виде списка а в виде дерева.

Задача конечно совсем не простая, особенно если замахиваться на иерархию, но если общественность решит что это действительно необходимо, то мы готовы взяться…

Сначало я хочу відачити усім хто слідкує за цією темою :smiley:
А тепер по справі

Очень би хотелось увидеть пример функции Parent с ОПИСАНИЕМ. Заранее благадарствую

Я так понимаю вопрос риторический:?:
Получение значений параметров от внешних обьектов меня впринципе устраивает. Только би видеть как…

Я би хотел описать свои действия и пояснить для чево ето мне все нужно :exclamation:

  1. ИКК в Акаде или in4 у нас есть не для всех районів (лиш для ~30%), а ми працюємо по усій області, тому не можна брати за апріорі що для того обєкту що я буду виконувати обовязково буде ИКК
    2.ИКК малювались по картам 1:10000 вони деколи не відповідають дійсності изночально, або були внесені зміни до меж населеного пункту та геометрія якоїсь кадастрової зони змінилась, а ми цих данних не маємо.
    3.Я б роботу будьякого середнього або вееликого підприємства поділив би на такі частини: геодезичний відділ, відділ виконавців робіт, відділ ведення бази даниих робіт по підприємству (це ведеться для того, щоб у подальшому результати роботи могли були швидко знайдені та використані працівниками у інших проектах)
  2. Про відділ виконавців
    Напр треба зробити приватизацію усадьби (цільове при значеня - для будівництва та обслуговування жилого будинку, …)
    Така процедура мабуть в усіх організаціях
    Вхідні данні:
  • Рішення сільської ради про приватизацію земельної ділянки
  • Виписка із поземельної книги
  • Викопіювання місцевості
  • Паспортні данні та ідент. код
  • Результати геодезичної зйомки (виведені контура ділянки, суміжники та контура угідь)
    Обробка
    Бачачи рішення я ж можу з`ясувати місцерозташування земельної ділянки :open_mouth:
    І так сталося що на цю ділянку ИКК в мене не має
    А навіть якщо є то я (а особливо директор) б не хотів аби ИКК були у усіх працівників підприємства (але здається якось можно організувати безпеку даних у Диджиталс :question: :exclamation: )
    Я беру і заповнюю параметри місцерозташування земельної ділянки, ввожу область, район, сільську, раду, осіб що її погоджує і т.д.
    Оформлююю інформацію про суміжників та про угіддя
    Нажимаю Сервис|Генератор отчетов… та друкую
    Текстову інформацію
    -Технічну документацію
    -Каталог координат
    -Експлікацію угідь
    Графічнну
    Нажимаю сервис|документи та друкую
  • викопіювання земельної ділянки (якщо воно не було принесено замовником)
  • кадастровий план
  • державний акт (після погодження ТД)
    Після присвоєння кадастрового номеру ділянці ввожу данні, формую файл in4 з Digitals та віддаю його у ДЗК та людині яка веде базу обліку робіт по підприємству

Підсумки
И все це я роблю не маючи ИКК, це дуже добре коли ИКК є з внесеними параметрами, а якщо її не має в наявності графічноі основи

Одна людини вже вводила начальників для певного району, чому б їх один раз не запам`ятати та потім використовувати іншим.
Можно допустити помилку при введені області районну, н.п. при введені прізвищ начальників.
Класифікатор для ИКК вже існує, треба якось навчитись його використовувати.

Я гадаю я відповів на ваше запитання.
Як по мені “лень” найкращий двигун прогесу, не було б лени, нихто ніяких програм не писав, усі усе б вручну робили, ім же не лень :slight_smile:
Дякую за співпрацю

По поводу функции Parent, так она описана (с примером) в другом разделе:
[FAQ для опытных пользователей (секреты) - #10 від Sergiy_Oliynyk)
Пример выставил по адресу:
vinmap.net/samples/Sample-Parent.dmf
В нем показана возможность вышеописанной функции извлекать множество параметров из слоев-родителей для автоматического формирования параметра кадастрового номера в слое IN4_Дилянка: см. Менеджер параметров: 20 номер параметра и извлечения в этот же слой других необходимых параметров (напр. ФИО голови и главного землеустроителя) см. 78, 79 параметры по порядку.

Я погоджуюсь, що розробляти иєрархію не є доцільни, є sql сервера та Oracle та багато інших баз даних, але я хочу аби моя побажання було врахована при роботі в Многопользовательской SQL-версия. Насуільки я розумію то вона ще не є доробленою, та впроваджувати у виробництво її поки зарано. Версия ще на стадії тестування, а багато хто на неї чекає. :cry: Але дуже добре те що вже зроблено. Ваша розробка викликає захоплення.

Це як на мене є вихід, але як занести усі параметри кодів КОАТУУ в один Шаблон, а потім цей шаблон можно і комусь намовнювати прізвищами чиновників (може навіть і у багатокористувацькому режимі - робиш проект, додав прізвище та працюєш далі - КОРИСТЬ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА :astonished: )
Не вручну я ж це буду робити, якщо це все це набрано.

Повторюсь
Якщо комусь треба класифікатор КОАТУУ то можу вислати, а може потім хтось і на ftp викладе, я не маю можливості.
А якщо хтось має свіжу версію КОАТУУ (хочаб річної давності), вона ж має десь оновлюватись, то будласка повідомте.